воскресенье, 25 сентября 2022 г.

Rosjanki nie dojechały na zakupy.

2018-12-11 11:26:26 (ost. akt: 2018-12-11 11:34:48)

Autor zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Dwie Rosjanki próbowały wjechać do Polski Mercedesem wypakowanym papierosami. Mówiły, że jadą na przedświąteczne zakupy. Po kontroli funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Bezled zostały cofnięte do Rosji tracąc nielegalne papierosy i samochód przystosowany do przewożenia przemytu.

8 grudnia do odprawy celnej na przejściu granicznym Bezledy-Bagrationowsk podjechał samochód osobowy marki Mercedes na rosyjskich numerach rejestracyjnych.

Pojazdem podróżowały dwie obywatelki Federacji Rosyjskiej, które wyjaśniły, że jadą do Polski by zrobić zakupy na zbliżające się święta.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Bezledach postanowili skontrolować pojazd w Budynku Kontroli Szczegółowej. Wspomógł ich pies służbowy a w wyniku rewizji ujawniono w Mercedesie 3140 paczek papierosów.

— Kontrabanda ukryta była w zasadzie wszędzie: w przerobionych progach pojazdu z podwójnym poszyciem, zderzakach i nadkolach. Dodatkowo skrytki przemytnicze umiejscowiono w podłodze w przedniej części samochodu, gdzie dospawano dodatkową blachę do oryginalnej konstrukcji. Papierosy ukryto też w belce w bagażniku za tylnym siedzeniem i w podłużnicach — informuje oficer prasowy Izby Administracji Sjarbowej w Olsztynie podinsp. Ryszard Chudy.

Aby wydobyć kontrabandę funkcjonariusze celno-skarbowi zdemontowali przednie błotniki a następnie wycięli otwory w dobudowanym poszyciu nadkoli. Zdemontowali również zderzaki z przodu i tyłu. Do rewizji trzeba było użyć takich narzędzi jak szlifierka kątowa oraz łom.

— Obu paniom postawiono zarzut popełnienia przestępstwa a samochód został skierowany 
na parking depozytowy. Zawnioskowano również do Straży Granicznej o wydanie decyzji 
o zobowiązaniu kobiet do powrotu. I w ten sposób Rosjanki zamiast na zakupy wróciły z powrotem do Obwodu bez „lewego” towaru i samochodu — dodaje Ryszard Chudy.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Source: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Comments (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Z Bezled #2641389 | 31.0.*.* 11 дек. 2018 г. 17:34

  Każdy wie, że Bezledy to oficjalnie przejście dla przemytnikow, a raz dla oka złapią jakieś nieświadome Rosjanki. Żenada.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. żart #2641296 | 176.97.*.* 11 дек. 2018 г. 15:20

   i co z tego że się chwalą jednym przypadkiem na co najmniej 50 takich przejeżdżających które są oficjalnie przepuszczane z kontrabandą nie ma się czym chwalić zlikwidujcie całkiem przemyt na tym jawnym oficjalnym przejściu z dozwolonym przemytem to wtedy będzie powód do dumy !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wredny #2641174 | 176.97.*.* 11 дек. 2018 г. 13:00

   Czy Rosjanki papierosy wyładowywały także przy pomocy szlifierek kątowych?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz