воскресенье, 17 октября 2021 г.

Zatrzymani na przejściu w Bezledach. Polka i Rosjanin nie opłacili grzywien

2018-11-14 13:15:20 (ost. akt: 2018-11-14 13:19:03)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Polka i Rosjanin nie opłacili grzywien za wcześniejszy przemyt wyrobów akcyzowych.

We wtorek 13 listopada na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali Rosjanina, który nie opłacił zaległych kar grzywien na łączną kwotę 9950 zł. 25-letni mężczyzna za wcześniejszy przemyt papierosów został trzykrotnie skazany na karę grzywny (2 razy we wrześniu i raz w październiku br.).

Mieszkaniec Kaliningradu, pomimo że nie uregulował zaległości, wybrał się ponownie do Polski. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości, funkcjonariusze SG potwierdzili, że podróżnego poszukuje Sąd Rejonowy w Bartoszycach celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za nieopłacone trzy grzywny. Gdyby Rosjanin nie skorzystał z możliwości opłacenia zaległych kar, najbliższe 99 dni spędziłby w areszcie.

Tego samego dnia funkcjonariusze z PSG w Bezledach, w trakcie kontroli granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymali mieszkankę powiatu kętrzyńskiego. 30-letnia kobieta w październiku br. została dwukrotnie skazana na karę grzywny, również za wcześniejszy przemyt papierosów.

Podróżna skorzystała z możliwości opłacenia kar w łącznej kwocie 3700 zł i ruszyła w dalszą podróż.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wojtek #2623643 | 176.97.*.* 14 нояб. 2018 г. 22:02

    Lasery działają widzę.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz