воскресенье, 17 октября 2021 г.

Polak i Rosjanin sfałszowali dowody rejestracyjne. Wykryła to Straż Graniczna

2018-11-07 08:26:25 (ost. akt: 2018-11-07 08:34:43)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili podrobiony rosyjski i polski dowód rejestracyjny pojazdu.

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach, 5 listopada do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski stawił się 28–letni obywatel Rosji.

Kierowca samochodu osobowego marki Nissan przedstawił do kontroli dowód rejestracyjny pojazdu. Funkcjonariusz Straży Granicznej nabrał podejrzeń co do autentyczności dokumentu. Szczegółowa analiza potwierdziła, że blankiet został podrobiony na wzór oryginalnego.

Trzy dni wcześniej również ujawniono podrobiony dowód rejestracyjny. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie w gminie Ostróda skontrolowali dokumenty 44-letniego kierowcy osobowego audi. Okazało się, że data ważności badań technicznych pojazdu została przerobiona.

Dowody rejestracyjne obu pojazdów zostały zabezpieczone. Dalsze czynności wobec obywatela Rosji prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach, a drugą sprawą zajęli się policjanci z KPP w Ostródzie.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB