вторник, 9 августа 2022 г.

Nie dość, że był poszukiwany, to jeszcze przyjechał z marihuaną w kieszeni

2018-10-03 08:07:38 (ost. akt: 2018-10-03 08:10:03)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach, funkcjonariusze SG zatrzymali obywatela Rosji. Mężczyzna nie dość, że był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości, to jeszcze miał przy sobie marihuanę.

W poniedziałek 1 października do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski stawił się kierowca osobowego audi. Funkcjonariusz straży granicznej ustalił, że 41-latka poszukuje Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Rosjanin nie uregulował zasądzonej wcześniej kary grzywny.

Ponadto okazało się, że podróżny w kieszeni kurtki ukrył woreczek z marihuaną. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wwiezienia do Polski narkotyków i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości ponad 1000 zł.

Ponadto mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego, żeby ruszyć dalej, musiał również uregulować pozostałe zaległości.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG we wrześniu br. przerwali podróż 21 obywatelom Rosji, 17 obywatelom Polski oraz 2 obywatelom Armenii, którzy mieli nieopłaconą karę grzywny na łączną kwotę ponad 104 tys. zł.

Zasądzone kary opłaciło 36 osób, natomiast 4 osoby nie skorzystały z możliwości ich uregulowania i trafiły do aresztu.

w/z Rzecznika Prasowego
sierż. SG Anna Matejuk-Ficek
Referat Prasowy WAIiWM
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB