воскресенье, 17 октября 2021 г.

Rozmawiali o odprawach na granicy w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018

2018-02-16 19:43:00 (ost. akt: 2018-02-16 20:22:15)

Autor zdjęcia: IAS w Olsztynie

Odprawy kibiców podczas Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji – ten temat dominował w czasie czwartkowego (15 lutego) spotkania kierownictw Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie oraz Kaliningradzkiego Obwodowego Urzędu Celnego.

Spotkanie miało charakter roboczy. W jego trakcie podsumowano i oceniono współpracę obu stron a także omówiono sytuację na granicy polsko-rosyjskiej. Przedstawiciele obu delegacji podkreślali, że współdziałanie pomiędzy stronami ma charakter stały i prowadzone jest w różnych płaszczyznach i na wielu szczeblach. Charakteryzuje je duże wzajemne zrozumienie i życzliwość. W konsekwencji oceniono je bardzo wysoko.

Fot. IAS w Olsztynie
Porównując dane dotyczące sytuacji na granicy strony stwierdziły, że są one zbieżne. Wynika z nich, iż w roku ubiegłym zanotowaliśmy spadek ruchu granicznego w porównaniu do roku 2016 – odprawiono bowiem o ponad 8 proc. mniej podróżnych. Zmieniła się też struktura narodowościowa osób przekraczających granicę. W roku 2017 zarejestrowaliśmy 1, 8 mln obywateli polskich przy 2,5 mln obcokrajowców.

Sporo czasu w trakcie obrad poświęcono kwestii zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018.

W ich trakcie, w Kaliningradzie, rozegrane zostaną 4 mecze. Rosyjscy celnicy przedstawili szereg propozycji rozwiązań mających służyć takiej organizacji odpraw, która zapewni płynność przekraczania granicy w sytuacji spiętrzonego napływu podróżnych.

Strona polska wykazała duże zrozumienie dla tych postulatów i zadeklarowała ich dokładne rozważenie. Konkretne ustalenia w tej materii będą zapadały na kolejnych spotkaniach obu stron.

W czasie rozmów polskiej delegacji przewodniczył Mariusz Pawłowski, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, a stronie rosyjskiej Aleksandr Kocznow, Naczelnik Kaliningradzkiego Obwodowego Urzędu Celnego.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB