воскресенье, 17 октября 2021 г.

Sześcioro poszukiwanych zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej

2018-01-30 12:03:56 (ost. akt: 2018-01-30 12:10:00)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

W ciągu minionych 6 dni (23 — 28 stycznia) funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali sześć osób poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości.

Na lotniczym przejściu granicznym Mazury funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali Polaka poszukiwanego za przestępstwo z art. 178a §1 kk. (Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości - red.)

Mieszkaniec powiatu gliwickiego przyleciał do Polski 23 stycznia i w trakcie sprawdzania dokumentów tożsamości, funkcjonariusz SG potwierdził, że 40-latek poszukiwany jest listem gończym.

Sąd Rejonowy w Bytomiu zarządził doprowadzenie obywatela RP do aresztu śledczego celem odbycia kary 25 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna został przekazany policjantom ze Szczytna.

Tego samego dnia zatrzymano dwie kobiety poszukiwane przez polskie sądy.

35-letnią Rosjankę zatrzymali funkcjonariusze z PSG w Bezledach na kierunku przyjazdowym do Polski. Natomiast 49-letnią mieszkankę Malborka zatrzymali na kierunku wyjazdowym z RP funkcjonariusze SG na drogowym przejściu granicznym w Gronowie. Osoby po uregulowaniu zaległości ruszyły w dalszą podróż.

24 i 26 stycznia na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach zatrzymano mieszkanki Kaliningradu, które poszukiwał Sąd Rejonowy w Bartoszycach. 47-letnie kobiety opłaciły zaległą karę grzywny i kontynuowały podróż.

27 stycznia funkcjonariusze z PSG w Bezledach w trakcie sprawdzania dokumentów podróży obywatela Rosji ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez bartoszycki sąd. Okazało się, że 25-latek również nie uregulował zasądzonej kary. Podróżny uiścił zaległą kwotę i wjechał do Polski.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB