воскресенье, 17 октября 2021 г.

Jeśli kibice będą stać na granicy przez 8-10 godzin, mecz Anglia-Belgia może się zacząć w nieprzyjaznej atmosferze

2017-12-21 12:05:02 (ost. akt: 2017-12-21 12:25:14)
Do takich sytuacji często dochodzi na przejściu granicznym Bagrationowsk-Bezledy.

Do takich sytuacji często dochodzi na przejściu granicznym Bagrationowsk-Bezledy.

Przewodniczący Komitetu Kaliningradzkiej Izby Handlowo-Przemysłowej ds. Podatków, Cen i Finansów Michaił Gorodkow, wezwał władze obwodowe do rozwiązania problemu kolejek na przejściach granicznych w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Taki wniosek przedstawił na spotkaniu gubernatora Antona Alichanowa z członkami Kaliningradzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Jeśli to możliwe – mimo wszystko proszę porozmawiać z przedstawicielami Rosgranicy (Federalnej Agencji ds. Zagospodarowania Granicy Państwowej Federacji Rosyjskiej) na temat wpuszczania tutaj przez nasze przejścia graniczne kibiców, bo jeśli postoją przez 8-10 godzin, to obawiam się, że gdy dojdzie do meczu Anglia – Belgia, może się on rozpocząć w bardzo nieprzyjemnej atmosferze. Mam na myśli sytuację na trybunach – zwrócił się do Alichanowa Gorodkow.

W odpowiedzi przewodniczący regionu oświadczył, że kwestie związane z MŚ 2018 będą omawiane osobno. „Mam nadzieję, że uda się nam uniknąć tych niuansów” - zaznaczył Alichanow.

Mieszkańcy regionu od czasu do czasu skarżą się na duże kolejki na polsko-rosyjskiej granicy. W ostatni weekend poważne opóźnienia miały miejsce na przejściu granicznym Bagrationowsk-Bezledy. Mieszkańcy Kaliningradu informowali o powolnej pracy polskich pograniczmików. Czas oczekiwania w kolejce wynosił 6-7 godzin.

Mecze Mistrzostw Świata będą rozgrywane w Rosji od 14 czerwca do 15 lipca 2018 roku. W grudniu Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej FIFA przeprowadziła finałowe losowanie. Podczas wydarzenia wyłoniono osiem drużyn, które przyjadą do Kaliningradu. Na nowym stadionie na Wyspie Październikowej odbędą się spotkania reprezentacji Anglii i Belgii (28 czerwca), a także Nigerii i Chorwacji (16 czerwca), Serbii i Szwajcarii (22 czerwca) oraz Hiszpanii i Maroko (25 czerwca).

Źródło: kgd.ru

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obserwator #2402726 | 37.248.*.* 21 дек. 2017 г. 21:27

    Nie chodzi tu o polską celnice, raczej o ruska, u Polaków pasy puste, bc puste a w Rosji kolejka.. To trochę dziwne, tak samo na wjazd po kilka godzin.. Bo robią na jedno okno... Oczywiście ruscy jada a Polacy stoją

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz