суббота, 4 декабря 2021 г.

Dwa auta odzyskane na polsko-rosyjskiej granicy

2017-12-21 08:34:15 (ost. akt: 2017-12-21 08:39:11)
Zatrzymane w Grzechotkach BMW X5

Zatrzymane w Grzechotkach BMW X5

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 2 auta o wartości 240 tys. zł. W jednym ingerowano w numer VIN a kierowca drugiego posługiwał się fałszywym dowodem rejestracyjnym.

Pierwszy pojazd to BMW X5, którym 18 grudnia chciał wjechać do RP przez drogowe przejście graniczne w Grzechotkach, obywatel Rosji.

W trakcie kontroli legalności pochodzenia auta, funkcjonariusz Straży Granicznej ustalił, że samochód którym kierował 34-latek widnieje w bazie Interpol jako utracony na terenie Rosji. W dodatku po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że dowód rejestracyjny pojazdu jest podrobiony, na wzór oryginalnego. Szacunkowa wartość BMW X5 to 200 tys. zł.

Zatrzymany w Bezledach Mercedes Vito.
Fot. Straż Graniczna
Zatrzymany w Bezledach Mercedes Vito.

Następnego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach przerwali podróż 20-letniego Rosjanina, kierowcy Mercedesa Vito. Tym razem kontrolujący stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN pojazdu. Auto o szacunkowej wartości 40 tys. zł zostało zatrzymane.

Dalsze czynności prowadzą policjanci z KPP w Braniewie i Bartoszycach.
Z poważaniem,

por. SG Mirosława Aleksandrowicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB