воскресенье, 17 октября 2021 г.

Poszukiwanych Rosjan zatrzymała Straż Graniczna

2017-11-07 13:40:13 (ost. akt: 2017-11-07 13:42:51)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przerwali podróż trzem obywatelom Rosji, poszukiwanym przez polski wymiar sprawiedliwości.

Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego stawił się do odprawy 3 listopada na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi. 28-latek zmienił swoje imię i nazwisko, by otrzymać nowy paszport i wizę. W ten sposób próbował przechytrzyć funkcjonariuszy Straży Granicznej, żeby wjechać do Polski.

W rzeczywistości okazało się, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olecku do obycia kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę w wysokości 20 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu.

Natomiast na przejściu granicznym w Gronowie (4 listopada) i Bezledach (6 listopada) przerwano podróż kolejnym 2 obywatelom Rosji, którzy chcieli wjechać do RP, pomimo, że nie uregulowali zaległych kar.

W związku z powyższym podróżnych poszukiwał Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Zarówno 36-latek, jak i 44-latek, by ruszyć dalej musieli opłacić zaległości.


por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pijany rycho #2369062 | 83.23.*.* 7 нояб. 2017 г. 14:21

    czy z rosji da się wyjechać do Polski bez oplacenia nalozonych kar?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz