воскресенье, 17 октября 2021 г.

Nielegalne towary nie trafią na lokalny rynek

2017-10-20 08:28:21 (ost. akt: 2017-10-20 08:34:47)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli amunicję, paliwo z przemytu oraz papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych. Wartość zdeponowanych towarów wynosi ponad 33 tys. zł.

Fot. Straż Graniczna
19 i 18 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi podczas kontroli drogowej ujawnili w dwóch pojazdach nielegalne papierosy. W związku z powyższym przeszukano posesje kierowców z powiatu ełckiego, gdzie znaleziono wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości 20 tys. zł.

Natomiast 17 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Górowa Iławeckiego również podczas kontroli drogowej ujawnili pod maską osobowego volkswagena 5 600 sztuk nielegalnych papierosów. Właścicielem okazał się 41-letni mieszkaniec Bartoszyc.

Nie miał szczęścia też 59-letni mieszkaniec Gołdapi. Patrol Straży Granicznej zauważył jak jego posesję opuszcza mężczyzna, który trzyma w rękach torbę podręczną oraz reklamówkę wyładowaną papierosami w ilości 3 000 sztuk.

Funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast przystąpili do przeszukania posesji oraz pomieszczeń gospodarczych należących do właściciela. Ujawniono kolejne 5 800 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych, 460 litrów paliwa z przemytu oraz 53 sztuki amunicji do broni myśliwskiej, bez wymaganego zezwolenia.

Fot. Straż Graniczna

Teraz mieszkańcy powiatu ełckiego, Bartoszyc oraz Gołdapi poniosą odpowiedzialność karno-skarbową.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Niko #2355403 | 94.254.*.* 20 окт. 2017 г. 21:07

    Co za amator ukrywa tak fajki. Pod maską bardzoej widoczne byłby już tylko na siedzeniu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz