суббота, 4 декабря 2021 г.

Nieudany przemyt kierowcy rosyjskiego autobusu

2017-09-10 10:17:00 (ost. akt: 2017-09-10 10:22:33)

Autor zdjęcia: IAS w Olsztynie

Kierowca rosyjskiego autobusu zapłacił ponad 35 tys. złotych po tym jak funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli w pojedzie 1380 paczek przemycanych papierosów.

W piątek, 1 września, około godziny 9 rano, przejście graniczne w Bezledach przekraczał rosyjski autobus wiozący turystów na wypoczynek do Mikołajek.

W czasie wstępnej kontroli funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że w pojeździe mogą być schowane papierosy i skierowali go do szczegółowej rewizji.

Autokar poddano kontroli skanerem rentgenowskim, a następnie dokładnie sprawdzono przy wykorzystaniu psa służbowego. Typowanie okazało się trafne, w autobusie ujawniono 1380 paczek papierosów.

Fot. IAS w Olsztynie
Jako się okazało, pojazd był dobrze przygotowany do przemytu. Papierosy ukryte były w nadkolu, ale dotarcie do nich nie było łatwe. Dojście do skrytki było możliwe od strony luku bagażowego. Aby dostać się do towaru należało odkręcić osłonę nadkola w postaci kratki i zdjąć metalową blachę.

Kierowca autobusu przyznał się do zarzutu popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się odpowiedzialności wpłacając 35 200 złotych.

Wprowadzenie takiej ilości towaru naraziłoby Skarb Państwa na uszczuplenie należności w wysokości 31 668 zł.

Źródło:
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. trol warmiński #2345222 | 83.9.*.* 6 окт. 2017 г. 18:50

    Miał tyle przy sobie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz