воскресенье, 17 октября 2021 г.

Skrytki w progach aut nie są tajemnicą dla celników

2017-07-14 06:03:28 (ost. akt: 2017-07-14 06:21:16)

Autor zdjęcia: Krajowa Administracja Skarbowa

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bezled, w progach aut należących do Polaków znaleźli ponad 550 paczek przemycanych papierosów. W jednym przypadku aby się dostać do papierosów musieli pociąć blachy Audi 80.

Zobacz także: Przemycał papierosy - do Unii nie wjedzie Przemycał papierosy - do Unii nie wjedzie Kolejny, przerobiony samochód został zatrzymany przez funkcjonariuszy celno-skarbowych z Oddziału Celnego w Bezledach. W specjalnych skrytkach funkcjonariusze...
Nie tylko Rosjanie są łapani na przemycie papierosów w skrytkach specjalnie wykonanych do tego celu w samochodach .

W ostatnich dniach celnicy z Bezled ujawnili przemycane papierosy w samochodach należących do obywateli polskich.

W piątek 7 lipca do szczegółowej kontroli został wytypowany samochód marki Peugeot 406 na polskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie rewizji funkcjonariusze znaleźli otwory wycięte w progach samochodu, które zamaskowano ozdobnymi listwami. Tak zrobione skrytki pomieściły 347 paczek papierosów.

Funkcjonariusze celno-skarbowi zajęli ujawnione papierosy do sprawy karnej-skarbowej a samochód, za przeróbki techniczne, trafił na parking depozytowy.

Z kolei 10 lipca około g. 14 do kontroli szczegółowej skierowano Audi 80, którym podróżowała kobieta. Kontrolą zajęli się funkcjonariusze z grupy mobilnej.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

W jej trakcie okazało się, że w pojeździe ukryto papierosy. Znajdowały się one w progach, w których wycięto otwory. By do nich dotrzeć niezbędne było odkręcenie pasów bezpieczeństwa. Otwory były nieduże i miały ostre krawędzie.

W tej sytuacji funkcjonariusze celno-skarbowi wezwali właścicielkę auta do dobrowolnego wydania kontrabandy. Kobieta odmówiła poszły więc w ruch szlifierki kątowe. Celnicy rozcięli blachy auta i wydobyli z progów 206 paczek papierosów

Wobec kobiety wszczęto sprawę karną.

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa
oprac. and

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB