воскресенье, 17 октября 2021 г.

Wypoczynek nad jeziorem Luterskim

2016-07-06 13:00:16 (ost. akt: 2016-07-06 13:07:07)
Pensjonat Romanowski

Pensjonat Romanowski

Wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu z pewnością spodoba się to miejsce. Jezioro Luterskie leży 44 kilometry na północny-wschód od Olsztyna na terenie Pojezierza Olsztyńskiego. Akwen rozciąga się na powierzchni 687,5 ha, a jego średnia głębokość wynosi 7,2 m. Brzegi jeziora Luterskiego są wysokie i dość strome od strony południowej, na pozostałych partiach znajdują się pola uprawne i łąki. Przy północno-wschodnim krańcu jeziora leży wieś Lutry, natomiast przy południowej części wschodniego brzegu wieś Kikity.

W tym malowniczym miejscu, nad samym brzegiem jeziora Luterskiego znajduje się pensjonat Romanowski, który poza bogactwem przyrody oferuje przyjezdnym szereg innych atrakcji. Szeroka plaża z molo, liczne altany plażowe i zadaszony grill z tarasem to tylko niektóre z nich.

Wolny czas można tu spędzić uprawiając sport, ponieważ na terenie pensjonatu znajdują się boiska do gry w siatkówkę i profesjonalene korty tenisowe. Osoby, które preferują wypoczynek nad wodą mają możliwość skorzystania ze sprzętu wodnego - od kajaków, poprzez rowery wodne, łodzie, aż po żaglówki.

Miłośnicy wędkarstwa również nie pożałują wypadu nad to jezioro. Można tu złapać węgorza, szczupaka, a także wyśmienitą sielawę. Poza pensjonatem wczasy nad jeziorem Luterskim można spędzić w domkach campingowych lub w czteroosobowym apartamencie.

Więcej informacji na temat pensjonatu Romanowski w Lutrach można znaleźć na stronie internetowej https://pensjonat.romanowski.pl/
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB