понедельник, 15 июля 2019 г.

Rosjanie czekają po 6 godzin, a Polacy nawet 20 godzin na przejściu Bagrationowsk-Bezledy

2017-12-19 11:20:00 (ost. akt: 2017-12-19 11:31:51)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Czytelnik

Polscy podróżni narzekają na opieszałość rosyjskich służb granicznych a Rosjanie na opieszałość polskich służb. Rosyjskie służby są też "oskarżane" o brak reakcji na "wcinanie się w kolejkę". Nasi czytelnicy informowali nas wczoraj o 20-godzinnym czasie oczekiwania na odprawę po rosyjskiej stronie.

"Witam. Proszę o pomoc, o opublikowanie co się dzieje dzisiaj w Bezledach. Jest tragedia, ludzie stoją po 24 h bo Ruskie nie robią, mają gdzieś co się dzieje. Człowiek jedzie po to by zatankować i wrócić do domu do rodzin a stoi 20 h.

Przyjeżdżają "dwudziestki" którzy się wcinają a Ruscy widzą i nic nie robią. Każdy jest człowiekiem, każdemu zależy na wróceniu do domu, każdy powinien stanąć w kolejkę a nie jedni jadą inni stoją. Co to za sprawiedliwość?! Proszę o poruszenie tego tematu może to coś da?"

("Dwudziestki" to podróżni tankujący w Rosji jedynie 20 litrów paliwa. Mogą przekraczać granicę co 24 godziny - red.)


Mail takiej treści trafił do nas wczoraj przed południem. Postanowiliśmy zatelefonować do rzeczniczki Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, pani porucznik SG Mirosławy Aleksandrowicz. Zapytaliśmy, czy podróżni sygnalizowali problemy z pracą rosyjskich służb, czy Rosjanie informowali polskie służby o jakichkolwiek problemach z odprawami?

Kilkanaście minut później pani porucznik poinformowała nas, ze Rosjanie nie mają problemów technicznych a po rosyjskiej stronie rzeczywiście jest kolejka aut lecz czas oczekiwania na wjazd do Polski wynosi najwyżej kilka godzin.

— U nas odprawy odbywają się na bieżąco, na wszystkich pasach odpraw przejścia Bezledy — Bagrationowsk — mówiła por. SG Mirosława Aleksandrowicz.

Osoby, które stały wczoraj, w ciągu dnia w kolejce mówiły nam z kolei, że czas oczekiwania na wjazd do Polski wynosił około 9—10 godzin.

— Ten czas spędziłam w kolejce ale pojechałam wczoraj około 7 rano. W tym czasie daleko w kolejce po rosyjskiej stronie stał jeszcze mój znajomy, który przyjechał o g. 19. On rzeczywiście przestał ponad 20 godzin. Według mojej oceny to polskie służby pracowały bardzo wolno. Czas oczekiwania na odprawę paszportową już "na pasku" po polskiej stronie wynosi od 40 do 50 minut — mówiła nasza rozmówczyni.

Potwierdzają to także rosyjskie portale internetowe. Portal kg.ru pisze, że "mieszkańcy Kaliningradu informowali o powolnej pracy polskich pograniczników. Czas oczekiwania w kolejce wynosił 6 — 7 godzin".

W kolejnej publikacji tego samego portalu cytowana jest wypowiedź rosyjskiego podróżnego, który na odprawę czekał sześć godzin. "Do strefy neutralnej dojechaliśmy w ciągu 1,5 godziny. Pozostały czas spędziliśmy czekając na wypełnienie procedur przez polskie służby".

Osoby znające zwyczaje panujące na granicy wiedzą doskonale, że rosyjskie służby graniczne na pasy odpraw wpuszczają Rosjan w pierwszej kolejności więc powoduje to wydłużenie czasu oczekiwania w kolejce podróżnych z Polski.

Sygnalizujcie nam problemy graniczne, opieszałą pracę służb granicznych, czas oczekiwania na wjazd do Polski. Wystarczy napisać do mas mail na adres bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

Więcej na ten temat przeczytacie w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego".

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Source: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Comments (62) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mądry #2401467 | 83.9.*.* 20 дек. 2017 г. 8:30

  Jest przykaz aby odprawiać jak najdłużej i męczyć naród,taki system prowadzi się nie tylko na granicach,drugi sort może się ocknie i przejrzysty na oczy,bo to nie całkiem wina celników

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. power #2401432 | 185.138.*.* 20 дек. 2017 г. 7:51

  20 jeżdzą w dzień,w dzień wytworzyły się nawet zorganizowane grupy które blokują kolejkę ,aby wpuszczać swoich bo oni muszą zrobić 5 kursów w tygodniu aby im się opłacało.dlaczego władze z tym nic nie robią.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. power #2401418 | 185.138.*.* 20 дек. 2017 г. 7:42

  Co za dureń wymyślił 20,przecież to oczywiste ,że jadąc z Olszyna,Kętrzyna czy z innych okolic oddalonych o ok.100km przewożi tylko 2 paczuszki,to normalne żeby mu się opłacało musi wrzucić co najmniej 10 pakietów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. quc #2401356 | 83.9.*.* 19 дек. 2017 г. 23:00

  Cóż, gdyby nie linia demarkacyjna rozdzielająca Prusy Wschodnie na północną i połódniową część nie byłoby takich problemów

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gangmafiii #2401305 | 77.253.*.* 19 дек. 2017 г. 21:45

  i to jest biznes. Gaje ruskie maja i MY przemytnicy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (62)