четверг, 17 октября 2019 г.

Rosjanin twierdził, że ktoś mu podrzucił papierosy do zbiornika paliwa

2017-09-14 12:39:30 (ost. akt: 2017-09-14 12:45:36)

Autor zdjęcia: IAS w Olsztynie

Prawie 2,5 tys. paczek papierosów ukrył Rosjanin w volkswagenie passacie specjalnie przystosowanym do przemytu. Kontrabandę wykryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bezled, którym przemytnik próbował wmówić, że towar mu skrycie podrzucono.

Volkswagen passat, z rosyjskimi numerami rejestracyjnymi, na przejściu granicznym pojawił się przed południem, we wtorek 12 września. Kierowca do odprawy celnej ustawił się na „zielonym pasie”. Jednak w wyniku przeprowadzonej analizy funkcjonariusze celno-skarbowi wytypowali ten pojazd do szczegółowej kontroli.

Typowanie okazało się trafne. Pojazd był przystosowany do przemytu. Przeróbka polegała na zamontowaniu nieoryginalnego zbiornika paliwa o powiększonej objętości, w którym ukryto część kontrabandy.

Pozostałe przemycane papierosy znajdowały się w podłużnicach. By do nich dotrzeć trzeba było zdemontować zderzak. W sumie w obu skrytkach przemytnik ukrył 2 470 paczek papierosów.Podróżny nie przyznał się do ujawnionego towaru. Mimo, że samochód był jego własnością twierdził, że papierosy zostały mu podrzucone, gdy zostawił pojazd na parkingu.

Funkcjonariuszy to tłumaczenie nie przekonało. Towar i przystosowany do przemytu samochód zajęto do sprawy karnej oraz skierowano wniosek do Straży Granicznej o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Rosjanin nie będzie miał prawa wjazdu do Polski przez najbliższy rok.

Wprowadzenie tak dużej ilości towaru naraziłoby Skarb Państwa na uszczuplenie należnych podatków w wysokości ponad 56 tys. zł.

Ryszard Chudy
Izba Administracji Skarbowejj w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej #2328604 | 94.254.*.* 15 сент. 2017 г. 12:26

    To pewnie Polak,bo Rosjanie do Polski jadą grzecznie tylko po zakupy

    ! - + odpowiedz na ten komentarz