вторник, 22 октября 2019 г.

Przerobił Mercedesa, aby przemycać paperosy

2017-07-06 07:01:35 (ost. akt: 2017-07-06 07:07:31)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy w Olsztynie

Kolejny samochód, po kontroli na przejściu w Bezledach, trafił na celniczy parking depozytowy.Tym razem był to Mercedes, którym kierował obywatel Federacji Rosyjskiej ze specjalnie wykonanymi skrytkami umożliwiającymi przemyt.

We czwartek 29 czerwca br., w godzinach porannych, do odprawy zgłosili się obywatele Federacji Rosyjskiej podróżujący samochodem osobowym marki Mercedes 300D. W związku z podejrzeniem przemytu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zdecydowali, by pojazd dokładnie sprawdzić. Rewizji dokonano w Budynku Kontroli Szczegółowej. W poszukiwaniu skrytek pomagał pies służbowy.

Jak się okazało, część przemycanych papierosów znajdowała się w progach pojazdu, do których dostęp był możliwy poprzez wycięte otwory, zamaskowane tekturą pomalowaną taką samą farbą jak progi. Ponadto, po demontażu tylnego zderzaka, funkcjonariusze natrafili na kolejne papierosy, które zostały ukryte w podłużnicach samochodu. W sumie w Mercedesie ujawniono 456 paczek papierosów.

Za próbę przemytu odpowiedzą obaj podróżni, wobec których wszczęto sprawy karne. W związku z przeróbkami technicznymi Mercedes został odholowany na parking depozytowy.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Comments (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB